ذوب آهن

درباره ذوب آهن

باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان نامی آشنا و درخشان در ورزش کشور و حتی میادین بین المللی است ، نامی که افتخارات زیادی را در موزه افتخارات خود از گذشته تاکنون جای داده است تاسیسات عظیم کارخانه ذوب آهن و شهرک وابسته به آن همزمان با آنکه دیگهای جوشان ذوب آهن جوشیدند ونقش اساسی خود را با افتتاح قسمتهایی از آن در صنایع کشور روشن ساختند ، ورزش را پذیرفتند.

 در همان سال یعنی سال ۱۳۴۷ که گردانندگان این صنعت مادر به اندیشه جا و مکانی برای ورزش کارگران و کارمندان خود افتادند ، پس از آن به همت تعدادی از کارکنان کارخانه که در مرحله ساختمانی قرار داشت ، بنیان باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان را با فعالیت در رشته های فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ، کشتی ، وزنه برداری ، تنیس روی میز و شنا گذاشتند و تاکنون نیز پرچم این صنعت همراه با تیم های ورزشی آن در سطح کشور بر افراشته شده است .

باشگاه ذوب آهن با دارا بودن ۱۵۹ تیم ورزشی در چند سال اخیر از لحاظ فنی و عمرانی رشد کمی و کیفی فراوانی داشته است و ورزشکاران این باشگاه با پرچم های انسانیت ، مروت و مردانگی سکوهای عظیم و سترگ قهرمانی را در عرصه های مختلف ملی و بین المللی برای جامعه ورزشی ایران به ارمغان آورده اند.

باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن در سالهای ۱۳۷۵ و ۱۳۷۶ و ۱۳۷۸ به عنوان باشگاه نمونه و برتر کشور انتخاب گردیده است . این باشگاه همگام با متدهای روز ورزشی جهان ، توجه به تیمهای پایه که یکی از مهمترین اصول باشگاه داری در جهان به شمار می رود را مورد بررسی قرار داده و بر مبنای آن ، اصول سه گانه جوان گرایی ، بومی گرایی و قرار گرفتن بر روی سکوهای قهرمانی را در دستور کار خود قرار داده است.

باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان از تاریخ تاسیس تاکنون علاوه بر کسب عنوانهای بیشمار قهرمانی ، چهره های بزرگی را تحویل تیمهای ملی ایران داده که آنان نیز در لباس تیم ملی ایران موفق به کسب عناوین مهمی برای ایران عزیز شده اند.

از مهمترین افتخارات این تیم، می توان به قهرمانی آن در جام حذفی سال 1383 اشاره کرد.

رنگ لباس اول: پیراهن سفید/ شورت سفید
رنگ لباس دوم: پیراهن سبز / شورت سبز

ورزشگاه اختصاصی: ورزشگاه فولادشهر

جدیدترین اخبار مرتبط با تیم ذوب آهن

بازیکنان ذوب آهننتایج ذوب آهنبرترین بازیکنان طرفداران
فوتبال فانتزی