اخبار مرتبط با 9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام
تاریخ انتشار: 1391/03/09

سایت گل- در فاصله 9 روز مانده به آغاز مسابقات یورو 2012 قصد داریم به بررسی غیبت 9 بازیکن تاثیر گذار این مسابقات بپردازیم.

 

1-    داوید ویا

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

آقای گل یورو 2008 مهمترین غایب این تورنمنت بزرگ است. غیبت اِل گواخه که بهترین گلزن تاریخ تیم ملی اسپانیا نیز هست به شدت می تواند در نتیجه گیری ماتادورها تاثیرگذار باشد. در غیاب او که در میان چهار گلزن برتر جام جهانی 2010 هم بود مهاجمین بزرگی نظیر گومز از آلمان و فان پرسی از هلند امیدهای اول آقای گلی یورو به حساب می آیند. برای دیدن خوشحالی منحصر به فرد ویا پس از گلزنی هایش باید تا شروع فصل جدید لیگ های اروپایی صبر کنیم. برای دوستدارانش که سخت است، برای شما چطور؟

2-   کارلوس پویول

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

مدافع متعصب کاتالانی که از ارکان اصلی قهرمانی های اسپانیا در یورو2008 و جام جهانی 2010 محسوب می شد هم به دلیل مصدومیت جام جهانی کوچک را از دست داده اما نبودش بی شک احساس خواهد شد چرا که اسپانیا مدافع جنگجویی چون او ندارد. جای کاپیتان دوم ماتادورها در یورو12 خالی است و این را می شود با اعلام نام مدافعی نا آماده همچون آلبیول از طرف دل بوسکه حس کرد.

3-   ریو فردیناند

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

او برخلاف دو ستاره اسپانیایی ها مصدوم نیست و فقط بخاطر آرامش تیمی به اردوی انگلیسی ها دعوت نشد. توهین های نژاد پرستانه جان تری نسبت به برادر فردیناند، مدافع نام آشنای منچستر را قربانی کرد تا سه شیرها به ناچار جای این مدافع ثابت یک دهه اخیرشان را با بازیکنانی نظیر فیل جونز و گری کیهیل پُر کنند. حالا اینکه چرا جان تری با وجود این اتهامات به تیم ملی دعوت شده و ریو بیرون مانده فقط به تصمیم هاجسون ارتباط دارد. باید دید این تصمیم تا چه اندازه به انگلستان کمک می کند. هرچند توان بدنی او هم بهانه خوبی برای دعوت نشدنش بود.

4-  اریک آبیدال

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

ستاره جام جهانی 2006 خروس ها می توانست با حضور در یورو 2012 با خاطره ای شیرین از بازی های ملی خداحافظی کند تا با پایانی خوش عرصه ملی را ترک گوید اما سرطان کبد او مانع از این رویداد شد. هرچند دو سال قبل به نظر می آمد او توانسته بر بیماری سختش غلبه کند اما سرنوشت برای مدافع چپ فرانسوی اینگونه رقم خورده است که اریک شاید دیگر هرگز نتواند پا به میادین فوتبال بگذارد. این بازیکن تنها دو بار در ده سال سابقه فوتبالیش موفق به گلزنی شده اما همان گل های حساس در یاد بارسایی ها باقی خواهد ماند.

5- ریکاردو کاروالیو

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

مدافع خشن ولی بسیار تاثیر گذار پرتغال. هر چند او در طول فصلی که سپری کردیم به دلیل مصدومیت چندان موفق به بازی کردن نشد اما حضورش می توانست برای کشورش که خود را بین مدعیان می داند مفید باشد. خشونت ذاتی بازی پپه، مدافع اصلی پرتغال و کمبود مدافع مرکزی مطمئن در این تیم نیاز کشورش به این ستاره سال های گذشته خط دفاعی پورتو و چلسی و کنونی رئال را نشان می داد اما او به تیم ملی دعوت نشد. او از ناکامان یورو 2004 هم به حساب می آید. جایی که پرتغال میزبان، تا فینال پیش رفت اما قهرمانی اروپا را تقدیم یونانی ها کرد.

6-  جوزپه روسی

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

از رفتن به بارسا تا سقوط با ویارئال. مهاجم بزرگ ایتالیایی بسیار بد شانس است. او در تابستان گذشته در لیست خرید بارسا قرار داشت اما این انتقال صورت نگرفت تا با مصدومیت شدیدی که ابتدای فصل گریبان گیرش شد، زیر دریایی های زرد را تا سقوط از لالیگا پائین ببرد. روسی می توانست در یورو12 برای آتزوری بسیار اثر گذار باشد اما پراندلی ترجیح داد این ریسک را درباره مهاجم جوان مصدوم فصل اخیر ویارئال نکند هرچند آینده روشنی در انتظار او باشد. روسی در فصل 11-10 اروپا بیش از سی گل زد و از دلایل اصلی موفقیت تیمش بود. جوزپه روسی در المپیک 2008 پکن هم عنوان بهترین گلزن بازی ها را به دست آورد و کفش طلای فوتبال المپیک را هم مال خود کرد. با این اوصاف آیا غیبتش در یورو2012 احساس نخواهد شد؟

7-  جک ویلشر

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

حیف از ستاره های جوان و با استعداد آرسنال که مصدومیت های فراوان فرصت درخشش را از آنها می گیرد. ویلشر که سبک بازیش بی شباهت به دنیس برکمپ هلندی هم نیست از آن دسته است. او از بازیسازان آینده دار دنیای فوتبال به شمار می رود اما غیبتش در یورو نه تنها برای انگلیس که برای خودش هم ضربه بزرگی محسوب می شود. او شانس بازی کردن در کنار جرارد و لمپارد دو هافبک بزرگ دنیای فوتبال را در تورنمنت مهمی چون جام ملت های اروپا از دست داده و برای به دست آوردن این فرصت شاید دیگر وقتی نباشد. بالاخره سنی از استیوی و فرانکی می گذرد.

8-  روبرتو سولدادو

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

با مصدومیت داوید ویا و ناکامی های تورس در گلزنی برای چلسی خیلی ها اعتقاد داشتند سولدادو گزینه مناسبی برای نوک خط حمله ی مدافع عنوان قهرمانی در یورو 2012 است. مهاجم چهارچوب شناسی که در بازی های این فصل والنسیا نزدیک به سی گل برای تیمش به ثمر رساند و گلزن ترین مهاجم اسپانیایی لیگا هم بود. شاید غیبت او و اعتماد دل بوسکه به تورس کار دست گاوبازها دهد و این تیم در امر گلزنی با مشکل مواجه شود. در هر صورت سولدادو که می توانست در لیست نفرات اعزامی باشد حالا باید در خانه، تنها تماشاگر بازی های کشورش باشد.

9-  لوکاس فابیانسکی

9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام

با وجود شسنی شاید نبود او درون دروازه خیلی احساس نشود اما شاید جوانی و کم تجربگی شسنی کار دست لهستان میزبان دهد. اتفاقی که اگر با مصدومیت بهترین دروازبان فصل 07-06 لیگ لهستان روی نمی داد جای جبران داشت اما حالا میزبان پُر امید یورو فقط یک دروازبان نام آشنا در ترکیب خود می بیند و شاید همین کار را برایشان سخت کند. البته او در طول این فصل فوتبال اروپا جایی در ترکیب اصلی توپچی ها نداشت و از روزهای اوجش هم فاصله گرفته بود اما بازی های ملی شرایط خاص خود را دارد. او یورو را از دست داده و در این باره شانسی ندارد.

خرید کارت شارژ
منبع خبر: سایت خبری دیدو
جستجوهای مرتبط با 9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام
نظر کاربران درباره 9 روز تا یورو 2012؛ غایبان تاثیرگذار جام
امتیاز شما به این خبر : 
فانخونه